Ponad 100 km/h na obowiązujące „pięćdziesiątce”. 55-latka i 52-latek stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące

Nasze obserwacje jasno wskazują, że nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonała się o tym 55-letnia właścicielka mitsubishi i 52-letni kierowca mercedesa. Oboje na obowiązującej pięćdziesiątce jechali ponad 100 km/h.

W niedzielny poranek policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość na wojewódzkiej 403. Takie działania podyktowane są analizą bezpieczeństwa, a także sygnałami, które otrzymujemy od innych kierowców i mieszkańców miejscowości, w których kierowcy znacznie przekraczają prędkość.

Kwadrans po godzinie 9:00, w Łukowicach Brzeskich, policjanci zauważyli 55-letnią właścicielkę mitsubishi, która na trasie gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał ponad 100 km/h. W tym miejscu dozwoloną prędkość przekroczyła o 52 km. Mieszkanka Brzegu została ukarana mandatem w wysokości 1 500 złotych, a na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kilka minut później policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który w tym samym miejscu dozwoloną prędkość przekroczył o 58 km/h. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego w terenie zabudowanym jechał 108 km/h. 52-letni właściciel mercedesa został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł, na jego konto również wpłynęło 10 punktów karnych. Oboje stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące.

Bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji informacyjno-edukacyjnej: Na Drodze – Patrz i Słuchaj! Celem działań jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Natomiast znacznie przekraczając dozwolona prędkość w terenie zabudowanym, narażamy przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Dlatego kierowco Na Drodze Patrz i Słuchaj!

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *