Sweets for Ukrainian Kids – słodka akcja strażaków z OSP Zawada dla dzieci z Ukrainy

Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, którzy pomagają jako wolontariusze w Tymczasowym Ośrodku Wsparcia Ukrainy w Opolu wpadli na wspaniały pomysł. Oprócz żywności przekazują dzieciom, które uciekły z rodzicami przed wojną słodycze.

– Po prostu żal nam się robiło na widok małych dzieci, które od wielu dni uciekają ze swojego kraju przed wojną, a którym musieliśmy ograniczać wydawanie słodyczy np. do 1 sztuki batonika, gdyż po prostu słodyczy była tak mało. Dlatego zaczęliśmy się zastanawiać co zrobić, by to zmienić. I tak wpadliśmy na pomysł akcji sweets4ukainiankid.com – powiedział Robert Raszczyk, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.

Z relacji druhów wynika, iż od pomysłu do realizacji upłynęło zaledwie kilka dni: zakupiono domenę, ustawiono serwer, jeden ze strażaków zaprogramował stronę internetową.

Do pomocy od razu włączyło się Centrum Handlowe Turawa Park, Biuro Dydaktyki i Spraw Studenckich ds. Studentów Zagranicznych Uniwersytetu Opolskiego.

Pomaga również lokalna grupa z Zawady: „Sąsiedzi z Brzegowej”, którzy zadbali o darmowe tłumaczenia na wiele języków, w tym np. włoski i fiński, portugalski, bardzo pomagają w promocji akcji oraz sami przygotowali paczki ze słodyczami.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, iż naszą akcją nie zatrzymamy wojny na Ukrainie, ale robimy co możemy, by przynajmniej na chwilę oczy tych małych dzieci przestały płakać – powiedział Naczelnik OSP Zawada Krystian Kulawik.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.

ZRÓB PACZKĘ ZE SŁODYCZAMI
Prosimy spakuj trochę słodyczy, które mają długą datę ważności oraz bez problemu przetrwają transport.

Wyślij ją na poniższy adres lub przynieś osobiście:

C.H. Turawa Park
TOWU – Hala Praktiker
ul. Dębowa 1
PL-46-022 Zawada
POLAND
DOPISEK: sweets4UkrainianKids.com

Zbieramy dowolne ilości słodyczy i przekazujemy je potrzebującym dzieciom z Ukrainy.

Jeżeli chcesz, możesz nam wysłać zdjęcie swojej paczki na adres: foto@sweets4ukrainiankids.com, a umieścimy je w naszej Galerii.

Zdjęcie paczki można wysłać nam też na Facebook’a przez Messenger’a.

Informacja dla kurierów:
Dostawy paczek możliwe tylko w godzinach od 17.00 do 20.00.

https://www.facebook.com/Sweets4UkrainianKids_com-101239899201742/

PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *