Wypadek na DK 42 Rudniki – Jaworzno. Kierowca w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Był pijany, badanie wykazało ponad 3 promile

W środę 2 marca o godzinie 19:37 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 pomiędzy Rudnikami i Jaworznem.

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Rudniki i OSP Jaworzno oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu w wyniku rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w miejscowości Jaworek samochód osobowy marki Opel wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe znajduje się uwięziony, nieprzytomny, ranny kierowca.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Poszkodowany kierowca następnie został przekazany przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego, który zabrał go w ciężkim stanie do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja.

>>> AKTUALIZACJA <<<

– Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący oplem astra 48-letni mieszkaniec powiatu oleskiego na prostym odcinku stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał z drogi, a następnie uderzył czołowo w drzewo. Badanie alkosensorem pokazało, że kierowca opla miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnie.

48-latek stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Foto: OSP Rudniki i KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *