Wypadek na ulicy Prószkowskiej w Opolu. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie krytycznym

W środę 9 marca około godziny 10 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Prószkowskiej w Opolu.

Do zdarzenia zadysponowano trz zastępy straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Na skrzyżowaniu ulicy Prószkowskiej z Odrodzenia i Jana Kwoczka doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 65-letni mężczyzna, kierowca samochodu osobowego marki Renault Scenic jadący od strony ulicy Kwoczka, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 41-latkowi, który kierował ciężarówką poruszającą się ulicą Prószkowską w stronę centrum miasta.

W wyniku zderzenia pojazdów poważnych obrażeń doznała 65-letnia pasażerka Renault, która została uwięziona w rozbitym pojeździe, aby ją uwolnić, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Poszkodowana w krytycznym stanie została zabrana do szpitala. Obrażeń doznał również 67-letni pasażer osobówki, który zajmował tylne siedzenie. On również trafił karetką do szpitala. Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało.

Foto: 24opole.pl

2 myśli na temat “Wypadek na ulicy Prószkowskiej w Opolu. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie krytycznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: