Zaproponował pomoc w przewiezieniu trzyosobowej rodziny z Ukrainy do Polski. Oszustwo na 800 zł

W związku z sytuacją na naszej wschodniej granicy, mogą pojawiać się próby oszustw. Przestępcy pod pozorem akcji pomocowych mogą usiłować wyłudzić pieniądze od osób chcących lub wymagających pomocy. Zachowajmy czujność. Wspierajmy tylko zweryfikowane i prawdziwe akcję pomocowe.

W obliczu aktualnej sytuacji na Ukrainie wielu Polaków postanowiło wesprzeć osoby uciekające przed wojną. Na rzecz uchodźców zbierane są m.in. ubrania, żywność, leki. Organizowane są również przejazdy z granicy i zapewnia się miejsca zamieszkania. Niestety okazuje się, że oszuści mogą wykorzystać obecną sytuację i naszą chęć pomocy.

8 marca, nyscy policjanci otrzymali informację o oszustwie polegającym na tym, że za pośrednictwem portalu społecznościowego rzekomy kierowca zaproponował pomoc w przewiezieniu trzyosobowej rodziny z Ukrainy do Polski, w zamian za koszty paliwa w wysokości 800 zł. Pomimo wpłaty na wskazane konto oszust nie wywiązał się z umowy i zerwał kontakt.  

Sytuacja na Ukrainie spowodowała, że zorganizowanych jest ogromna ilość różnych akcji pomocowych i zbiórek dla tego kraju. Niestety mogą wykorzystać ją również oszuści, którzy podszywają się pod różne podmioty i w ten sposób chcą okraść swoje ofiary. Zachowajcie czujność, szukajcie tylko zweryfikowanych zbiórek dla obywateli Ukrainy.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *