Zatrucie tlenkiem węgla w budynku jednorodzinnym – dwie osoby trafiły do szpitala

W środę 16 marca chwilę po godzinie 11 do brzeskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla dwóch osób w budynku jednorodzinnym przy ulicy Okrzei w Lewinie Brzeskim.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Brzeg, po jednym z OSP Lewin Brzeski i OSP Skorogoszcz, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że w budynku jednorodzinnym doszło do zatrucia tlenkiem węgla dwóch osób. Osoby te zostały wyciągnięte z budynku przez przybyłego na miejsce zdarzenia funkcjonariusza policji. Obie te osoby wymagają udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje asp. Marek Zagórski z Komendy Powiatowej PSP w Brzegu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu budynku miernikiem wielogazowym i detektorem gazów palnych – wynik 350 ppm, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zakręceniu dopływu gazu oraz odłączeniu energii elektrycznej do budynku, przekazaniu osób poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego, ponownym sprawdzeniu budynku miernikiem wielogazowym i detektorem gazów palnych – brak wskazań stężenia gazu oraz tlenku węgla.

Po przebadaniu przez lekarza osoby poszkodowane zostały przetransportowane śmigłowcem i karetką do szpitala.

Foto: OSP Lewin Brzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *