23-latek kierujący Peugeotem był pijany. Miał przy sobie amfetaminę, nie miał też prawa jazdy

Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali 23-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna był nietrzeźwy, a w kieszeniach bluzy miał schowaną amfetaminę. Nie przeszkadzał mu również brak uprawnień do kierowania. Teraz młodemu człowiekowi grozi kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 3 lat więzienia.

Nietypowa kontrola miała miejsce w Domaszowicach, gdzie niemal codziennie policjanci namysłowskiej drogówki sprawdzają prędkość.Tam, kierowca peugeota został zatrzymany do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego alkohol, co potwierdziło badanie alkomatem. Okazało się, że 23-latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że młody kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci rozpytali kierowcę, co było powodem, aż tak rażącego złamania przepisów drogowych. W odpowiedzi usłyszeli, że miał to być tylko krótki wyjazd do pobliskiego sklepu. Przeszkody nie stanowił ani wypity alkohol, ani brak prawa jazdy. Dodatkowo, podczas przeszukania, funkcjonariusze przy kierowcy znaleźli kilka porcji amfetaminy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i posiadania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia. Osobno odpowie za popełnione wykroczenia, za które grozi mu kilka tysięcy złotych grzywny.

Apelujemy o rozsądek! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Pamiętajmy, że często od nas samych, od naszej rozwagi i przezorności zależy nasze bezpieczeństwo!

Przypominamy, że kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub życie.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *