5 kolizji i dwóch pijanych kierujących na brzeskich drogach

Od piątku 1 kwietnia na drogach w powiecie Brzeskim policja odnotowała 5 kolizji.

Do jednej z nich doszło w piątek popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 401. Wówczas 41-latek kierujący audi nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z kierowcą mercedesa. W wyniku zderzenia mercedes wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dodatkowo odpowiedzialny za zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania wobec czego został skierowany na niego wniosek do sądu o ukaranie.

Również w ten weeken policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w sobotę, kilka minut przed godziną 22:00. Wówczas funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta zgłaszający ujął kierowcę skody. Z jego relacji wynikało, że podejrzewany może być nietrzeźwy. Na miejsce pojechali policjanci, którzy przebadali 26-latka na zawartość alkoholu. Kierujacy skodą w organizmie miał 1,5 promila alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Drugi z kierowców został zatrzymany dzisiaj nad ranem przez policjantów z Lewina Brzeskiego. 20-letni kierowca renault w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *