Dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających. Jeden z nich miał przy sobie amfetaminę a drugi marihuanę

Policjanci z Namysłowa zatrzymali 2 mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Badanie narkotestem wykazało, że kierowali samochodami pod działaniem narkotyków. Dodatkowo kilka porcji zabronionych substancji mieli przy sobie. Za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków oraz ich posiadanie będą odpowiadać przed sądem.

Do wszystkich tych zdarzeń doszło w świątecznym tygodniu. W środę po południu namysłowscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Z posiadanych informacji wynikało, że kierowca może przewozić narkotyki. Szybko się okazało, że przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. W jego samochodzie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji amfetaminy. Dodatkowo kierowca został poddany badaniu na obecność środków odurzających w jego organizmie. Badanie narkotestem wykazało, że 22-latek znajduje się pod działaniem takich środków. Został zatrzymany i przewieziony na komendę.

Drugie zatrzymanie miało miejsce w czwartkową noc. Z uwagi na dziwne zachowanie kierowcy audi, funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość, ale alkomat wykazał, że 21-latek nie spożywał alkoholu. Policjanci postanowili sprawdzić kierowcę również narkotestem. Badanie wykazało, że kierowca był pod działaniem marihuany. Dodatkowo kilka porcji tego narkotyku mundurowi znaleźli w kieszeniach jego odzieży. Mężczyzna również został zatrzymany.

Obaj kierowcy stracili już swoje prawa jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i posiadanie nielegalnych substancji grozi im kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *