Podsumowanie weekendu w powiecie krapkowickim

Miniony weekend był dla krapkowickich policjantów pracowity. Zatrzymanych siedem praw jazdy to efekt niebezpiecznej jazdy kierowców na terenie naszego powiatu. Cały czas apelujemy, że prędkość to w głównej mierze przyczyna tych najtragiczniejszych w skutkach wydarzeń. Noga z gazu!

W ostatni weekend nad bezpieczną organizacją ruchu czuwali funkcjonariusze krapkowickiej drogówki. W wyniku ich pracy na terenie naszego powiatu ujawniono aż siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym i w konsekwencji utracili prawo do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy oraz otrzymali wysokie mandaty karne.

Kierujący to zarówno mężczyźni jak i kobiety w wieku od 28 do 46 lat. Każdy z nich ‘gdzieś się śpieszył’, jednakże pamiętajmy, że pośpiech jest zawsze złym doradcą.

Niechlubnym rekordzistą prędkości na naszym terenie okazał się 42-latek, który na drodze W409 w miejscowości Strzeleczki, pędził z prędkością 136 km/h. Mieszkaniec naszego powiatu już został ukarany wysokim mandatem karnym oraz 10 punktami. Dodatkowo każdy z kierujących utracił możliwość kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek! Znaki drogowe określające dopuszczalną prędkość są wiążące dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania, ponieważ nadmierna prędkość prowadzi do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *