Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności wypadku do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Prudniccy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności wypadku do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku zderzenia pociągu z quadem, 11-latek kierujący czterokołowcem doznał poważnych obrażeń ciała. Przypominamy, że quadem kierować może osoba powyżej 14 roku życia posiadająca stosowne uprawnienia. Powierzanie tego typu pojazdu dzieciom nie posiadającym odpowiedniego wieku i umiejętności może zakończyć się tragicznie.

Do tego poważnego zdarzenia doszło w poniedziałek (11 kwietnia), około godziny 16:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy Nowymi a Starymi Kotkowicami. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 11-latek jadący quadem wjechał w przejeżdżający pociąg.

W wyniku tego zdarzenia dziecko doznało poważnych obrażeń ciała i zostało przetransportowane przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala. Maszynista oraz obsługa pociągu byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Apelujemy do rodziców, którzy niestety mogą nie zdawać sobie sprawy jak duże zagrożenie niosą ze sobą tego typu pojazdy. Przypominamy, że quadem kierować może osoba powyżej 14 roku życia posiadająca stosowne uprawnienia. Powierzanie tego typu pojazdu dzieciom nie posiadającym odpowiedniego wieku i uprawnień, czy też kasku ochronnego może zakończyć się tragicznie.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *