Pożar mieszkania na poddaszu budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem – nie żyje jedna osoba

W sobotę 2 kwietnia o godzinie 10:44 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej w Zawadzkiem.

Do pożaru zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, dwa z OSP Zawadzkie i dwa z OSP Żędowice, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu potwierdzono treść zgłoszenia.

W wyniku rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej z budynku ewakuowało się 10 osób, z mieszkania objętego pożarem ewakuowała się jedna osoba, druga pozostaje w środku.

Wprowadzona do budynku rota wyposażona w aparaty ochrony układu oddechowego ewakuowała z budynku osobę bez funkcji życiowych. Niestety podjęta resuscytacja krążeniowo oddechowa nie przyniosła skutku, będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Na miejsce zadysponowano dodatkowo autodrabinę z OSP Strzelce Opolskie do pomocy przy rozbiórce dachu oraz zastęp z OSP Kadłub w celu napełniania butli z powietrzem.

Foto: BaCh i Kaczor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *