Wjechał w posesję i uciekł z miejsca zdarzenia – okazało się, że był poszukiwany, bez prawa jazdy, z blisko 2 promilami

Kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Obecni na miejscu świadkowie próbowali zatrzymać mężczyznę, jednak ten uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci z Zawadzkiego ujawnili sprawcę kolizji na strychu w jego rodzinnym domu. Na widok policjantów mężczyzna wybił szybę i próbował uciekać przez okno. Sprawca kolizji został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i był poszukiwany przez kędzierzyńsko -kozielski sąd. 30-latek najbliższe tygodnie spędzi w zakładzie karnym.

W poniedziałek, 4 kwietnia, około godz. 21:30 dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Jemielnica. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał w ogrodzenie jednej z przydrożnych posesji. Obecni na miejscu świadkowie próbowali zatrzymać sprawcę kolizji, jednak ten zbiegł pieszo z miejsca zdarzenia przed przyjazdem Policji. Świadkowie przekazali jednak funkcjonariuszom kierunek ucieczki kierowcy.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Zawadzkiem rozpoczęli penetrację terenu, a następnie udali się do miejsca zamieszkania kierowcy. Tam ujawnili mężczyznę, który zabarykadował się na strychu. Po pokonaniu zabezpieczenia przez funkcjonariuszy mężczyzna wybił szybę i próbował uciekać przez okno. Został jednak zatrzymany przez policjantów.

Ustalono, że kierowca volkswagena nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał za to blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu do odbycia kary pozbawienia wolności.

30-latek najbliższe tygodnie spędzi w zakładzie karnym. Odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego, jazdę bez uprawień oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *