Zignorował czerwone światło, ratując się przed zderzeniem z autobusem uderzył w słup sygnalizatora świetlnego – [film]

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na obwodnicy Dobrodzienia. Według wstępnych ustaleń kierujący renaultem zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu, a później ratując się przed zderzeniem z autobusem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup sygnalizatora świetlnego. 11-letni pasażer z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To niebezpieczne zdarzenie zarejestrował przypadkowy świadek.

Do tego zdarzenia doszło 12 kwietnia około godz. 14.40 na obwodnicy Dobrodzienia. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący renaultem laguna 38-letni mieszkaniec Bytomia, zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie, gdzie omal nie zderzył się z wjeżdżającym z lewej strony autobusem. Kierowca laguny ratując się przed zderzeniem, odbił w prawo, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył bokiem w słup sygnalizatora świetlnego.

Samochodem podróżowały trzy osoby. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 11-letni pasażer, którego zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. Kierowca laguny był trzeźwy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek, przestrzeganie limitów prędkości i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak rozwagi i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: KPP Olesno
Foto: KPP Olesno i OSP Dobrodzień

Jedna myśl na temat “Zignorował czerwone światło, ratując się przed zderzeniem z autobusem uderzył w słup sygnalizatora świetlnego – [film]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *