105 i 103 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Rajdowe zapędy kierowców zakończone zatrzymaniem praw jazdy

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm miłośnikom szybkiej jazdy. 37 i 45-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali kolejno 105 i 103 km/h. Apelujemy o rozsądek i rozwagę – droga to nie tor wyścigowy.

Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych określających dopuszczalne prędkości. Aby eliminować niebezpieczne zachowania i brawurę na drogach, policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

13 maja, mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy za zbyt szybką jazdę stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Pierwszy z nich, 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Kierowca, na obowiązującej „pięćdziesiątce” rozpędził swoje audi do 105 km/h. Za znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Natomiast drugiego miłośnika szybkiej jazdy policjanci „zmierzyli” na drodze krajowej nr 40 w Pokrzywnicy, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Mieszkaniec naszego powiatu jechał citroenem z prędkością 103 km/h. 45-latek również został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Niestety, dla niektórych kierowców ulice są jak tor wyścigowy. Nie bacząc na innych użytkowników dróg i ograniczenia prędkości, wciskają pedał gazu niczym rajdowcy. Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *