Akcja „GIMBUS”. Inspektorzy WITD skontrolowali 24 pojazdy przewożące dzieci do szkół

W dniach 16-17.05 br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu przeprowadzili działania kontrolne o charakterze akcyjnym. Tym razem inspektorzy skupili szczególną uwagę na pojazdach dowożących dzieci i młodzież do szkół na terenie województwa opolskiego.

W ramach akcji skontrolowano 24 pojazdy przewożące dzieci do szkół. Inspektorzy kontrolowali nie tylko stan techniczny pojazdów i sprawność kierowców, ale również uprawnienia do realizacji tego typu przewozów tj. czy przewoźnicy wykonują przewozy zgodnie z posiadanymi uprawnieniami.

W wyniku działań, w 2 przypadkach okazało się, że przedsiębiorcy dowożą dzieci do szkół, pomimo że nie posiadają wymaganych zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach regularnych specjalnych. Wobec tych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Ponadto zatrzymany został 1 dowód rejestracyjny pojazdu.

W pozostałych przypadkach stan techniczny kontrolowanych pojazdów – podobnie jak trzeźwość kierowców wykonujących ww. przewozy – nie budził zastrzeżeń.

Źródło: WITD Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *