Grozili nożem i żądali wydania wartościowych rzeczy

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem noża. Napastnicy grożąc grupie nastolatków nożem ukradli im przedmioty o łącznej wartości 3 000 zł. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu w centrum Kluczborka. Dwaj napastnicy w wieku 19 i 21 lat postanowili w łatwy sposób zdobyć pieniądze. Na jednej z ulic miasta mieszkańcy Kluczborka widząc grupę nastolatków podeszli do nich i grożąc nożem zażądali wydania wszystkich wartościowych rzeczy. Pokrzywdzeni w obawie o swoje życie i zdrowie oddali napastnikom pieniądze, srebrną biżuterię oraz zegarek.

Sprawcy jednak na tym nie poprzestali. Chwilę później działając w ten sam sposób zaatakowali kolejną grupę nastolatków, również żądając oddania wartościowych rzeczy. Tym razem pokrzywdzonym zostały zabrane telefony komórkowe, przenośny głośnik oraz pieniądze. Łączna wartość zabranych rzeczy w wyniku rozboju sięga 3 000 zł.

Kiedy do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, od razu informacja o rysopisach sprawców została przekazana funkcjonariuszom będące w służbie. W rejon miasta skierowano dodatkowe patrole policyjne w tym policjantów z Wydziału Kryminalnego.

Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, już po kilkudziesięciu minutach na terenie miasta policjanci zatrzymali domniemanych sprawców. Funkcjonariusze w całości odzyskali zrabowane w wyniku rozboju rzeczy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Napastnicy usłyszeli zarzuty rozboju, na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policja Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *