Policjanci z komendy wojewódzkiej otrzymali specjalistyczny radiowóz kryminalistyczny

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu otrzymali specjalistyczny ambulans. Ford transit custom o wartości ponad 170 000 złotych jest wykorzystywany przez policjantów między innymi do przeprowadzania oględzin na miejscu przestępstw. 65 000 złotych potrzebne do zakupu i wyposażenia samochodu przekazał Opolski Urząd Marszałkowski, a reszta kwoty pochodzi z budżetu Komendy Głównej Policji.

23 maja 2022 roku, odbyło się przekazanie radiowozu ford transit custom o wartości ponad 170 000 złotych. Część kwoty została przekazana przez Opolski Urząd Marszałkowski, reszta natomiast została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. W spotkaniu wziął udział Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk, Naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu podkom. Jarosław Gajos oraz specjalista Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Opolu nadkom. Arkadiusz Łysanowicz.

Samochód jest wyposażony i dostosowany do potrzeb służby zgodnie z dyspozycjami policjantów laboratorium kryminalistycznego. Pod jego maską znajduje się 2 litrowy silnik diesla, o mocy 130 km. Znajduje się w nim także specjalistyczny sprzęt, który technicy wykorzystują w codziennej służbie.

Źródło: KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *