Tragiczny wypadek na obwodnicy Kluczborka. Kierująca samochodem osobowym zmarła w szpitalu

W niedzielę 29 maja o godzinie 17:32 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 (obwodnica Kluczborka).

Do zdarzenia zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG Kluczbork, dwa z OSP Biadacz, zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku, dwa zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 11 z drogą w kierunku Kujakowic Górnych doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wyniku zderzenie uwięziona w rozbitym samochodzie osobowy marki Peugeot została kobieta bez funkcji życiowych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, uwolnieniu poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Kobieta następnie została przekazana załodze LPR. Walka o życie kierującej udała się. 24-letnia poszkodowana w ciężkim stanie drogą powietrzną została zabrana do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Autobusem podróżowało 46 osób – nikomu nic się nie stało.

Przyczyny wypadku ustala kluczborska policja.

Droga jest zablokowana.

>>>> AKTUALIZACJA – 01.06.2022 <<<<

Niestety pomimo starań lekarzy młoda kobieta kierująca Peugeotem zmarła w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *