Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Opolu

W dniu 13 maja 2022 roku na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 złożeniem hołdu, kwiatów i zniczy pod pomnikami poległych strażaków przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

– Rozpiera mnie duma, że mam zaszczyt kierować pracą tak wspaniałego, zaangażowanego i ofiarnego zespołu ludzi – strażaków i pracowników cywilnych jednostek województwa opolskiego. Dziękuję Wam za poświęcenie, zaangażowanie i stałą gotowość do działań. Za codzienne narażanie życia i zdrowia w wykonywaniu obowiązków zawodowych. To Wasz profesjonalizm, doświadczenie i odwaga sprawiają, że mieszkańcy naszego województwa czują się bezpieczni – zaakcentował w swoim przemówieniu st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu.

– Zdaliśmy egzamin nie tylko z ratownictwa, ale z tego, że po prostu jesteśmy dobrymi ludźmi – podkreślił Komendant Główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w sposób szczególny podziękował za zaangażowanie druhom Ochotniczych Straży Pożarnych słowami „Druhom Ochotnikom kłaniam się nisko, jesteście naszymi braćmi w służbie, bo bez Was nie moglibyśmy dokonać tego, co dokonaliśmy przez kilkadziesiąt lat, a wyzwań jest wachlarz, bez końca”.

Komendant Główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk, Pan Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Pani Aleksandra Drescher wręczyli Komendantom Powiatowym PSP z Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Nysy oraz Komendantowi Miejskiemu PSP w Opolu akty przekazania samochodów służbowych.

W tym roku z okazji Dnia Strażaka wyróżnionych, odznaczonych i awansowanych zostało w całym województwie opolskim:
– Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał: 1 strażak z KP PSP Nysa.
– Medal za Ofiarność i Odwagę otrzymał: 1 strażak z KM PSP Opole
– Medale za Długoletnia Służbę otrzymało: 15 strażaków
– Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymało: 47 strażaków
– Awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerów otrzymało: 21 strażaków (w tym 2 strażaków w drodze wyróżnienia przed terminem)
– Awans na pierwszy stopień oficerski „młodszy kapitan” otrzymało: 9 strażaków
– Awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów otrzymało: 31 strażaków (5 strażaków w drodze wyróżnienia przed terminem)
– Awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie podoficerów otrzymało: 100 strażaków (w tym 8 w drodze wyróżnienia przed terminem)
– Awans na pierwszy stopień podoficerski „sekcyjny” otrzymało: 23 strażaków.
– Nagrody pieniężne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał: 1 strażak
– Nagrody pieniężne Komendanta Głównego PSP otrzymało: 3 strażaków
– Dyplom Komendanta Głównego PSP otrzymało: 25 strażaków
– Dyplomem KG PSP z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej w uznaniu zasług na rzecz organizacji, funkcjonowania i rozwoju systemu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, ochrony ludności i obrony ludności wyróżniony został 1 strażak z KP PSP Namysłów.
– Medal z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej otrzymało 17 osób.

Źródło: KW PSP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: