Za odstąpienie od mandatu w wysokości 200 zł. zaoferował funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 100 zł

51-letni kierowca ciężarówki został zatrzymany za przekroczenie prędkości. W zamian za ukaranie mandatem zaoferował funkcjonariuszom łapówkę. Od razu został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut próby wręczenie korzyści majątkowej. Mieszkaniec województwa śląskiego musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia.

29 maja, policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli 51-letniego kierowcę ciężarowej scanii. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Na krajowej 94, w jednej z miejscowości w gminie Lewin Brzeski jechał blisko 70 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 16 km/h.

Kierowca kiedy usłyszał, że za takie wykroczenie musi się liczyć z 2 pkt karnymi i mandatem w wysokości 200 złotych, próbował odwieść funkcjonariuszy od dalszych czynności. Zaoferował im 100 złotych w zamian za dogadanie się i położył je na policyjnym notatniku. Tłumaczył, że punkty karne mogą się przyczynić do konsekwencji w jego dorywczej pracy.

Wystarczyło słuchać policyjnych poleceń, a ta interwencja mogła mieć zupełnie inny przebieg. W tym przypadku, 51-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Do przedstawionego zarzutu się przyznał. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *