Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policjantów. Jeden miał ponad 2 promile drugi ponad 3

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na naszych drogach. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą prawo, wsiadają za kierownicę z promilami w organizmie i narażają innych na niebezpieczeństwo. W ostatnich dniach policjanci z Brzegu i Grodkowa zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich to 33-letni kierowca audi. Policjanci z Grodowa zauważyli jak w jednej z miejscowość w gminie kierujący pojazdem nie panuje nad nim, gwałtownie zjeżdża na pobocze i przeciwległy pas ruchu. Kiedy zatrzymali kierowcę do kontroli, już podczas legitymowania, zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że może on być nietrzeźwy. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec powiatu nyskiego w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu.

Drugi z zatrzymanych kierowców to 23-letni mieszkaniec gminy Skarbimierz. Kilka dni temu, już po godzinie 22:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani do Skarbimierza-Osiedle. Według zgłoszenia świadek miał podjąć próbę ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

Na miejscu okazało się, że podczas próby zabrania kluczy przez zgłaszającego, nietrzeźwy kierowca oddalił się z miejsca pozostawiając pojazd na parkingu. Funkcjonariuszy szybko sprawdzili miejsca gdzie mężczyzna mógł się oddalić, w tym czasie grupa młodych osób wróciła do pozostawionego chwilę wcześniej renault. Tam zatrzymano mężczyznę, którego wskazał świadek. Podejrzewany w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny, kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *