Mężczyzna kierujący ciągnikiem i kobieta prowadząca Hyundaia mieli po 2 promile alkoholu. Zostali ujęci dzięki świadkom

Niestety wciąż na naszych drogach spotykamy kierowców, którzy nieodpowiedzialnie wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony piątek policjanci zatrzymali dwie takie osoby. Obie zostały zatrzymane dzięki czujności innych kierowców. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców to 60-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym. W piątek przed południem w Skarbimierzu Osiedle funkcjonariusze z brzeskiej drogówki zatrzymali go do kontroli. W tym przypadku badanie potwierdziło zgłoszenie świadka. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile.

Drugie zgłoszenie wpłynęło tego samego dnia wieczorem. Z niego wynikało, że drogą krajową nr 94 ma jechać hiundai, którego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie zostali skierowani we wskazaną trasę. W Łosiowie zauważyli pojazd odpowiadający opisowi. Kiedy go zatrzymali, okazało się, że za kierownicą siedziała 39-letnia kobieta. Urządzenie pokazało, że mieszkanka powiatu prudnickiego w organizmie miała blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo miała ona już wcześniej zatrzymane uprawnienia za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Policjantom tłumaczyła, że jedzie do pracy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą również pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Kierowco, jeśli jesteś pod wpływem alkoholu nie ryzykuj życia swojego i innych. Nie wsiadaj za kierownicę. Kiedy zaś nie masz pewności co do stanu trzeźwości, zachowaj się rozsądnie i skorzystaj z urządzenia do badania w najbliższej jednostce Policji.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *