Pijany kierowca ujęty przez pracowników stacji paliw. 35-letni mieszkaniec Kluczborka miał blisko 3 promile

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki zdecydowanej reakcji świadka. Do obywatelskiego ujęcia amatora jazdy na ,,podwójnym gazie” doszło na terenie jednej ze stacji paliw w powiecie kluczborskim. Niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu nie przeszkadzało mężczyźnie, aby wsiąść za kółko. Teraz musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu w godzinach wczesnoporannych, dyżurny kluczborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż jeden z kierowców przyjechał na stację benzynową i w trakcie wykonywania manewrów pojazdem omal nie wjechał w budynek. Pracownicy wyczuli od niego woń alkoholu i dokonali jego ujęcia, zabierając kluczyki.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, gdzie zastali zgłaszającą – pracownika stacji benzynowej oraz ujętego 35-latka mieszkańca Kluczborka.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu !. Kluczborscy mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna musi się liczyć z tym, że usłyszy również zarzut, za który prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat więzienia oraz wysoką grzywnę.

Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!!!

Źródło: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *