Policyjne działania „Kaskada”. Funkcjonariusze nałożyli 40 mandatów za przekroczenie prędkości

Namysłowscy policjanci przeprowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. To działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie ilości wypadków. Spośród 40 mandatów, nałożonych w tym dniu na kierowców, którzy przekroczyli prędkość, najwyższy opiewał na kwotę 2500 złotych.

W minionym tygodniu namysłowscy policjanci przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Zwiększona ilość patroli ruchu drogowego pozwoliła funkcjonariuszom drogówki skontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na głównych trasach naszego powiatu.

Podczas działań, funkcjonariusze ruchu drogowego wypisali aż 40 mandatów za przekroczenie prędkości. Niechlubnym rekordzistą był 22-letni kierowca, który poza obszarem zabudowanym jechał 171 km/h. To aż o 81 kilometrów za dużo. Mandat karny za takie wykroczenie, według znowelizowanego taryfikatora, wynosi 2500 złotych. Dodatkowo, na konto kierującego zapisane zostało 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość, generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekraczają dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Policjanci apelują o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania na drodze, mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

Źródło: KPP Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *