Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na 232 km autostrady A4

We wtorek 14 czerwca o godzinie 17:32 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych na autostradzie A4 w kierunku na Katowice.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 3 Niemodlin, jeden z OSP Komprachcice, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Na 232 kilometrze pomiędzy węzłami Opole Zachód i Opole Południe doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z nich pod zderzenie wypadł z drogi i przewrócił się na bok w rowie.

– Pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z uczestników zdarzenia, następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, wstrzymaniu ruchu w obu kierunkach. Po przebadaniu żadna z osób nie została zakwalifikowana do hospitalizacji – informuje asp. sztab. Dariusz Grudzień ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto: Autostrada A4 News PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *