19-latek pędził 134 km/h w terenie zabudowanym. Chciał przetestować wypożyczone Audi. Stracił prawo jazdy

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonał się o tym 19-latek, który stracił swoje uprawnienia za zbyt szybką jazdę.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. Tuż przed godziną 17:00 w Skarbimierzu-Osiedle na ul. Brzeskiej namierzyli, jak kierowca audi znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Ręcznym miernikiem prędkości nagrali jak 19-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 134 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 80 km.

Mężczyzna jechał wypożyczonym pojazdem i tłumaczył, że chciał je po prostu sprawdzić. Dodatkowo okazało się, że prawo jazdy posiadał zaledwie kilka miesięcy. Młody kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnymi w wysokości 2 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 pkt karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *