41-latek jechał za szybko i wyprzedzał na zakazie. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Dystans niespełna 400 metrów i dwa poważne wykroczenia kierowcy bmw. Wszystko to zarejestrowali mundurowi z oleskiej grupy SPEED. 41-latek z powiatu mikołowskiego stracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy, a dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 3 000 złotych i 15 punktów karnych. Apelujemy o rozwagę na drodze i przestrzeganie limitów prędkości.

22 lipca około godz. 11:40 policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący odcinek drogi wojewódzkiej nr 901 na trasie Olesno-Dobrodzień zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującego bmw, 41-latka z powiatu mikołowskiego. W miejscowości Malichów mężczyzna najpierw wykonał w miejscu objętym zakazem manewr wyprzedzania, a niespełna 400 metrów dalej na obowiązującej „pięćdziesiątce” gnał z prędkością 114 km/h.

Przekroczenie limitu prędkości kosztowało kierowcę utratę prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, 2 000 złotych mandatu i 10 punktów karnych, a wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem (znak B-25) to dodatkowe 1 000 złotych grzywny i 5 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *