Mężczyźni zatrzymani za kradzież karty bankomatowej. Straty wyniosły 500 zł

Płatność kartą bankomatową to jedna z możliwości wygodnych i bezgotówkowych transakcji. Tak samo jak podczas płatności gotówką, tutaj również musimy zachować ostrożność podczas korzystania z niej. Przekonała się o tym mieszkanka Lewina Brzeskiego, której zginęła karta. Podejrzewani w tej sprawie mężczyźni zostali zatrzymani, a o ich losie zdecyduje sąd.

Kilka dni temu do policjantów z Lewina Brzeskiego zgłosiła się poszkodowana. Z relacji kobiety wynikało, że zginęła jej kartę płatniczą. Jak oświadczyła musiało się to stać podczas zakupów w jednym ze sklepów spożywczych w mieście.  

W tej sprawie policjanci przesłuchali poszkodowaną, rozpytali świadków i zabezpieczyli monitoring. Kilka dni później zatrzymali podejrzewanych mężczyzn. To 50 i 44-letni mieszkańcy miasta. Straty jakie mężczyźni spowodowali swoim działaniem to blisko 500 złotych. Łącznie mężczyźni usłyszeli 12 zarzutów. Młodszy odpowie za kradzież karty i grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast starszy za kradzieże i włamania na konto bankowe musi się liczyć z karą do 10 lat więzienia.

Nie możemy tracić ostrożności podczas korzystania z kart płatniczych. Pamiętajmy, że złodzieje obserwują nas i wykorzystują naszą nieuwagi. Zabierają pozostawione w sklepach przy kasie portfele i zagubione karty płatnicze. Uważnie odkładajmy je do portfela i nie nośmy luzem w kieszeniach. Gdy jednak utracimy kartę, natychmiast skontaktujmy się z bankiem, aby zablokować dostęp do płatności. W przypadku podejrzenia kradzieży niezwłocznie poinformujmy policjantów.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *