Nietrzeźwy rowerzysta spowodował wypadek

O przykrych skutkach swojego zachowania przekonał się rowerzysta, który stracił panowanie nad swoim rowerem doprowadzając do wypadku. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia z groźnymi obrażeniami trafił do szpitala. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 69-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, jadąc chodnikiem stracił panowanie nad swoim pojazdem i upadł. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna obrażeniami trafił do szpitala.

Szczęśliwie, że całą sytuację widziało dwóch świadków, którzy pośpieszyli mężczyźnie na pomoc wzywając Policję oraz zespół ratownictwa medycznego. 69-latkowi za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu lub wysoka grzywna.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *