Tragiczny wypadek na DK 39 w Rogalicach. W szpitalu zmarł kierowca i pasażerka motocykla

Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń, w szpitalu zmarł 76-letni kierowca motocykla i 74-letnia pasażerka. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujmy się rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania, a kiedy jesteśmy zmęczeni zróbmy przerwę i w dalszą drogę ruszajmy dopiero wówczas, gdy czujemy się wypoczęci.

27 lipca około godziny 15:15 na drodze krajowej nr 39 w Rogalicach doszło do tragicznego zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 76-letni kierowca motocykla z nieznanych przyczyn zjechał do osi jezdni w wyniku czego doszło do zderzenia z ciężarówką marki Daf. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, kierowca yamahy i 74-letnia pasażerka zmarli w szpitalu. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratury zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Za kierownicą wystarczy chwila naszej nieuwagi, a możemy to przepłacić zdrowie lub nawet życiem. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, rozwagą i ostrożnością. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i szanujmy prawo drogowe. Wówczas wakacje 2022 na drodze staną się bezpieczniejsze, a nasza mapa wypadków śmiertelnych nie będzie się tak szybko zapełniała.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule – Zderzenie motocykla z samochodem ciężarowym na DK 39 w Rogalicach. Dwie osoby jadące jednośladem trafiły do szpitala

Źródło: KPP Brzeg
Foto: Archiwum Skiba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *