68-latka kradła alkohol z supermarketów. Straty to ponad tysiąc złotych. Kobiecie grozi 5 lat więzienia

Kryminalni z głubczyckiej komendy zatrzymali 68-latkę z Głubczyc, którą podejrzewali o liczne kradzieże alkoholu w supermarketach. Wyliczone straty przez właścicieli sklepów opiewały na ponad tysiąc złotych. Zatrzymanej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach alkoholu w supermarketach na terenie Głubczyc. Za każdym razem na monitoringu widzieli tę samą kobietę. Podejrzana nigdy wcześniej nie była znana policji. W swoich działaniach była bardzo przebiegła. Zapomniała jednak o bacznym oku kamer znajdujących się w sklepach.

Po zabezpieczeniu materiałów ze sklepowych kamer policjanci rozpoczęli działania zmierzające do rozpoznania kobiety i ustalenia jej danych personalnych. Kryminalni ustalili, że kobieta to mieszkanka Głubczyc. Kiedy pojechali do miejsca jej zamieszkania, przypuszczenia okazały się słuszne. W miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli towar pochodzący z kradzieży. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do jednostki policji.

Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie 68-latce zarzutów kradzieży. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: