Dwóch pijanych kierowców wyeliminowanych z ruchu. Jeden miał 1,5 a drugi blisko 2 promile

Do 2 lat więzienie grozi dwóm mężczyznom, którzy zostali zatrzymani w miniony weekend. Obaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Jednak konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

W miniony weekend policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj wpadli w niedzielę wieczorem.

Pierwszy z nich, 20-letni kierowca audi, został zatrzymany po tym jak na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że w centrum miasta jeździ samochód którego kierowca stwarza zagrożenie dla innych osób. We wskazanym rejonie funkcjonariusze zauważyli pojazd opisany w zgłoszeniu i zatrzymali go do kontroli. Badanie pokazało, że kierowca w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem. Drugi kierowca został zatrzymany o godzinie 21.30 na jednej z dróg wylotowych w mieście. 62-letni właściciel audi w organizmie miał blisko 2 promile alkohol.

Obaj mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoka grzywną.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy mu kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *