Kierujący Volkswagenem jechał 115 km/h w terenie zabudowanym

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyną wypadków drogowych. Gdy w grę wchodzi zbyt szybka jazda, konsekwencje są na ogół tragiczne. Dlatego policjanci z ruchu drogowego, wyposażeni w wideorejestratory czy ręczne mierniki prędkości, stale dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu nyskiego. Przekonał się o tym 23-latek, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 65 km.

8 sierpnia policjanci z nyskiej drogówki kontrolowali prędkość na lokalnych drogach naszego powiatu. Tuż po godzinie 17.00 w Otmuchowie na ul. Warszawskiej, na łuku drogi, w pobliżu dwóch przejść dla pieszych, namierzyli volkswagena, który przekroczył dozwolona prędkość. Ręczny miernik prędkości pokazał, że 23-letni kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 115 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na 3 miesiące, natomiast o karze zadecyduje sąd.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *