Pijany kierowca Volkswagena zatrzymany dzięki funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Kluczborku

Wzorową postawą wykazali się dwaj funkcjonariusze działu ochrony kluczborskiego Zakładu Karnego, dzięki szybkiej reakcji uniemożliwili ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 20:40.

37-latek kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, poruszając się po osiedlowej drodze, w trakcie mijania z innym pojazdem zjechał do przydrożnego rowu.

Świadkami zdarzenia byli dwaj funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kluczborku. Od kierującego wyczuli woń alkoholu, w związku z czym nie pozwolili oddalić się mu z miejsca zdarzenia i wezwali patrol kluczborskiej policji.

– Badanie wykazało, że kierujący miał ok. 1,5 promila alkoholu, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a samochód nie posiadał obowiązującego ubezpieczenia – informuje mjr Anna Baran – rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Kluczborku.

Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych. Okres letni sprzyja brawurze i bezmyślności niektórych kierowców, lecz świadomość społeczna jest coraz większa i nie dopuszczamy, aby pijani kierowcy pozostali bezkarni.

Jedna myśl na temat “Pijany kierowca Volkswagena zatrzymany dzięki funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Kluczborku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *