Przewóz lokomotywy z naruszeniami. Na miejsce wezwano straż pożarną bowiem z lokomotywy wyciekało paliwo

Polski przewoźnik, który przewoził lokomotywę spalinową pomimo, że miał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, wykonywał przewóz nieprawidłowo.

Inspektorzy z byczyńskiego oddziału WITD w Opolu, wykonując rutynowe czynności kontrolne na punkcie kontrolnym w Namysłowie zatrzymali pojazd, na którym przewożona była lokomotywa spalinowa. Po zważeniu okazało się, że waży on prawie 45 t.

Kierowca okazał do kontroli odpowiednie zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, jednak z analizy dowodów rejestracyjnych wynikało, że zatrzymany do kontroli pojazd nie mógł przewozić takiego ładunku.

Wynikająca z dowodów rejestracyjnych dmc kontrolowanego zestawu to 40 t. Za stwierdzoną nieprawidłowość przewoźnikowi grozi kara pieniężna a kierowca ukarany został mandatem karnym. Dodatkowo w dalszą trasę przewoźnik pojechał dopiero po zmianie ciągnika siodłowego, tak aby dmc było odpowiednie do przewożonego ładunku.

Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali również zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Namysłowa z powodu wycieku paliwa z przewożonej lokomotywy.

WITD Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: