Dwóch mężczyzn aresztowanych za włamanie do sklepu. Jeden z nich posiadał amfetaminę

Policjanci z Brzegu zatrzymali 26 i 38-letnich mieszkańców powiatu. Mężczyźni są podejrzani m.in. o włamanie do sklepu spożywczego. Ich łupem był alkohol i artykuły spożywcze. Dodatkowo, starszy z nich odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, a młodszy posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Na początku września policjanci z Brzegu otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do sklepu spożywczego. Z przyjętego zawiadomienia wynikało, że łupem włamywaczy stały się artykuły spożywcze i alkohol. Łączna wartość strat to blisko 2 500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z Brzegu. Zebrali materiał dowodowy i zabezpieczyli ślady. Ustalili rysopis i wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Już kilka dni po zdarzeniu zapukali do drzwi młodszego z podejrzewanych. W mieszkaniu 26-latka ujawnili część skradzionego mienia, a podczas szczegółowej kontroli znaleźli zakazane substancje. Po sprawdzeniu na narkotesterze okazało się, że to kilka gramów środków odurzających 2C-B i zawiniątko z amfetaminą. W tym czasie pod dom przyjechał mercedes. Za jego kierownicą siedział drugi z podejrzewanych mężczyzn. Jak się okazało 38-latek był nietrzeźwy w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Starszy dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a młodszy za posiadanie środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *