Obywatele Mołdawii wykonywali międzynarodowy transport osób na trasie Mołdawia – Polska bez wymaganego szkolenia i badań

Ostatniego dnia wakacji, inspektorzy oddziału terenowego w Byczynie, w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Autokar” zatrzymali do rutynowej kontroli autokar należący do polskiego przewoźnika.

Autokarem, którym podróżowało 61 pasażerów, wykonywany był międzynarodowy transport osób na trasie Mołdawia – Polska.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowcy, obywatele Mołdawii, nie posiadają wymaganego szkolenia dla kierowców oraz orzeczenia psychologicznego i lekarskiego poświadczającego brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.

Dodatkowo, po przeliczeniu liczby pasażerów okazało się również, że nie zgadza się ona z deklarowaną w „Formularzu jazdy”. Kierowcy za stwierdzone naruszenia zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem u przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Stwierdzone nieprawidłowości uniemożliwiły dopuszczenie kierowców do dalszej jazdy i przewoźnik musiał dowieźć innych kierowców, posiadających wymagane uprawnienia, którzy dopiero mogli kontynuować dalszą jazdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *