Pięciu kierowców straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali kolejnych 5 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h. Ignorowanie ograniczenia prędkości skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania, wysokimi mandatami i punktami karnymi. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W niedzielę (11 września) około godz. 8.00 policjanci z grupy SPEED patrolujący drogi powiatu zatrzymali w Malichowie (DW-901) do kontroli drogowej osobowego opla. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką się poruszał.

40-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego w obszarze  zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem z prędkością 113 km/h. Za to wykroczenie stracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy oraz otrzymał mandat w kwocie 2 000 złotych i 10 punktów karnych.

Niespełna trzy godziny później ten sam patrol w Turzy (DK-46) zarejestrował zbyt szybką jazdę kierującego bmw. 21-latek z powiatu opolskiego gnał z prędkością 107 km/h. Przekroczenie dozwolonej w tym miejscu prędkości o 57 km/h, to koszt – 1 500 złotych, 10 punktów karnych oraz trzy miesiące bez uprawień do kierowania.

Ostatnim zarejestrowanym podczas tej służby wykroczeniem, które skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania było przekroczenie prędkości w Kocurach (DW-901). Tam około godz. 12.30 kierowca osobowego opla w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. 50-latkowi z powiatu gliwickiego mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania na najbliższy kwartał, wręczyli mandat w kwocie 1 500 złotych i nałożyli 10 punktów karnych.

W środę (14 września) kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w Grodzisku na ul. Oleskiej (DK-11). Tam 30-letni mieszkaniec powiatu tyskiego dostawczym renaultem jechał z prędkością 106 km/h.

Tego samego dnia około godziny 16.10 w Praszce na ul. Warszawskiej (DK-42) kierujący bmw 21-latek z powiatu oleskiego pędził z prędkością 107 km/h.

Obu kierowcom policjanci oleskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarani mandatami w kwocie 1 500 złotych, a na konto każdego z nich trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: