Poważny wypadek na autostradzie A4. Doszło do zderzenia autobusu i samochodu ciężarowego

W czwartek 29 września około godziny 9:15 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 277 kilometrze autostrady A4.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, OSP Zalesie Śląskie, OSP Leśnica, OSP Wysoka, OSP Zimna Wódka, OSP Olszowa i OSP Stary Ujazd, a także zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Na pasie w kierunku Katowic pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie doszło do zderzenia autobusu i samochodu ciężarowego.

Autobusem podróżowały 54 osoby w tym 48 dzieci. Wszyscy zostali przebadani na miejscu zdarzenia, na szczęście całe zdarzenie skończyło się na otarciach i nikt nie wymagał hospitalizacji. Kierowcy samochodu ciężarowego też nic się nie stało.

W wyniku wypadku na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych działań nitka w kierunku Katowic była zablokowana.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

2 myśli na temat “Poważny wypadek na autostradzie A4. Doszło do zderzenia autobusu i samochodu ciężarowego

  1. Rozumiem, że autokar, dzieci, ale po przyjeździe pierwszej jednostki chyba dało się stwierdzić, że doszło do lekkiej stłuczki. Natomiast do akcji ruszyły jak niżej JRG Strzelce Opolskie, OSP Zalesie Śląskie, OSP Leśnica, OSP Wysoka, OSP Zimna Wódka, OSP Olszowa i OSP Stary Ujazd, a także zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję. Lekka przesada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: