2 promile alkoholu miał kierujący Oplem 52-latek. Posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Nietrzeźwy 52-latek wsiadł za kierownicę opla po tym jak wszczął awanturę. Dalszą jazdę na „podwójnym gazie” udaremniły kędzierzyńsko-kozielskie policjantki. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile w organizmie mężczyzny. Dodatkowo 52-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

22 października policjantki z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy pojechały na interwencję dotyczącą awanturującego się mężczyzny. Gdy przyjechały na miejsce okazało się, że ten zdążył już wsiąść za kierownicę osobowego opla i odjeżdża. Funkcjonariuszki, posiadając informację, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, natychmiast za nim ruszyły.

Podczas kontroli policjantki od razu wyczuły od kierującego alkohol. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile w organizmie 52-latka. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz za swoje zachowanie 52-letni mieszkaniec Wrocławia odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: