36 rezerwistów wzięło udział w ćwiczeniach „Egida 22”

16 października 2022 roku w Komendach Powiatowych Policji w Nysie oraz Strzelcach Opolskich odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. Celem tych ogólnopolskich działań było szkolenie rezerw osobowych Policji. W ćwiczeniach wzięło udział łącznie 36 rezerwistów, którzy doskonalili umiejętności niezbędne do wykonywania zadań na stanowiskach wynikających z nadanych im przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych.

Wczoraj 16 października, w nyskiej oraz strzeleckiej Komendzie Powiatowej Policji odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. Głównym założeniem ćwiczenia było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia oraz płynności przepływu informacji na linii KPP / KMP / – KWP – KGP.

Na wezwanie w nyskiej komendzie stawiło się 19 osób, z uwagi na stan zdrowia troje z nich nie mogło uczestniczyć w szkoleniu. Natomiast w strzeleckiej jednostce stawiło się 20 osób. Powołani do ćwiczeń rezerwiści podczas ćwiczeń mają możliwość doskonalenia umiejętności oraz zdobycia wiedzy niezbędnej do wykonywania zadań na stanowiskach wynikających z nadanych im przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych.

Źródło: KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *