Nowy Komendant Powiatowy Policji w Nysie

W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyła się uroczysta zbiórka, w związku z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nysie mł. insp. Krzysztofa Urbana. Pan komendant odebrał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacka Basika rozkaz o powołaniu na stanowisko. W zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza nyskiej komendy oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr. Rafał Kochańczyk z dniem 1 października powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nysie mł. insp. Krzysztofa Urbana. 4 października, w uroczystym wprowadzeniu nowego komendanta uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik. Podczas uroczystości obecni byli również zaproszeni goście, a także kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Mł. insp. Krzysztof Urban rozpoczął służbę w Policji w 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku. Następnie pełnił służbę w Komisariacie Policji w Głuchołazach i Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Tam przechodził przez kolejne szczeble kariery zawodowej. Był policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowym, detektywem, Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. W latach 2002-2012 służbę pełnił w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku, a od 2017 r. na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.

Źródło: Policja Nysa

Jedna myśl na temat “Nowy Komendant Powiatowy Policji w Nysie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: