Policjantka z Opola wicemistrzynią świata w podnoszeniu ciężarów

W minioną sobotę ( 24 października) na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji GPC. Wśród zawodników była sierż. Sztab. Sabina Oleksy z Komisariatu II Policji w Opolu. Dzielnicowa podniosła tam sztangę ważącą 135 kilogramów. Taki wynik zapewnił jej miejsce na podium. Policjantka zdobyła tytuł wicemistrza świata w podnoszeniu ciężarów.

Federacja GLOBAL POWERLIFTING COMMITTEE (GPC) organizuje imprezy mistrzowskie na wysokim poziomie sportowym. Zawody tej federacji przyciągają wielu sportowców z całego świata. Ostatnie mistrzostwa na arenie światowej odbyły się w minioną sobotę (24 października) na Słowacji. Wśród zawodników była policjantka z Opolszczyzny.

Sierżant sztabowy Sabina Oleksy na co dzień pełni służbę w Komisariacie II Policji w Opolu. Dzielnicowa ma już wiele sukcesów na swoim koncie. Ogólnopolskiej sławy sztangistka ma tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych. Miłością do nietypowej jak dla kobiety dyscypliny sportu zaraził ją mąż.

Policjantka osiąga wysokie wyniki w podnoszeniu ciężarów w martwym ciągu. Podczas zawodów na Słowacji również stanęła na podium. Zdobywając srebro, okrzyknięto ją wicemistrzynią świata w podnoszeniu ciężarów. Konkurencja była zacięta, a o miejsce na podium w kategorii kobiet walczyło 11 zawodniczek. Podnosząc sztangę ważącą 135 kg. Sabina zapewniła sobie tytuł drugiej mistrzyni świata.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Źródło: KMP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *