Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 77-letniego mieszkańca gminy Wołczyn

W poniedziałek 24 października w godzinach wieczornych policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 77-letniego mężczyzny. Zaginięcie zgłosił członek rodziny zaniepokojony nieobecnością starszego mężczyzny.

Zaginiony ostatni raz był widziany w Wołczynie. Po rozpoznaniu przez policje ustalono, że mężczyzna może znajdować się w okolicznych lasach.

Około godziny 22 do poszukiwań zadysponowano strażaków, którzy wraz z policją prowadzili poszukiwania.

O godzinie 1 straż pożarna zakończyła poszukiwania, zostały one kontynuowane przez policję.

Mężczyzna miał przy sobie telefon. Dzięki temu ustalono, że komórka logowała się w okolicach Krzywiczyn. Tam też skierowano poszukiwania, które wznowiono we wtorek około godziny 8.

Tym razem zadysponowano większą liczbę osób.

Na szczęście mężczyznę udało się odnaleźć w środku lasu, około 3 kilometrów od Krzywiczyn. Poszkodowanemu w stanie hipotermii udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc, a następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce ZRM i zabrany do szpitala.

Na szczęście poszukiwania tym razem zakończyły się sukcesem.

Policja dziękuję za zaangażowanie w poszukiwanie zaginionego.

Mężczyzna został odnaleziony dzięki namierzeniu telefonu komórkowego. Policja apeluje, by zawsze mieć przy sobie naładowany, włączony telefon. Dzięki temu w razie potrzeby można ustalić położenie osoby.

Do poszukiwań zadysponowano policję, JRG Kluczbork, OSP Szum, OSP Wąsice, OSP Szymonków, OSP Wołczyn, OSP Komorzno, OSP Jakubowice, OSP Chudoba wraz z quadem.

Foto: KP PSP Kluczbork i OSP Chudoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: