24-latek wybił szybę w oknie pracowni tkackiej. Ukradł między innymi aparat fotograficzny i tablet. Kilka minut po kradzieży został złapany

Kilka chwil po przyjęciu zgłoszenie o włamaniu, policjanci z Olesna zatrzymali 24-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednej z pracowni na terenie miasta. Włamywacz skradł aparat fotograficzny oraz tablet. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na ponad 10 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W ubiegły piątek, w nocy 4 listopada, dyżurny oleskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna wybił szybę w oknie pracowni tkackiej i wchodzi do środka. Policjanci natychmiast udali się w rejon zgłoszenia. Kilkanaście minut później zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi a na widok policjantów usiłował ukryć się pomiędzy pobliskimi garażami. Jak się okazało miał przy sobie skradzione przedmioty, między innymi aparat fotograficzny i tablet. 24-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na ponad 10 000 złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że młody mężczyzna jest sprawcą kilku innych włamań na terenie powiatu oleskiego i kluczborskiego, których miał się dopuścić na przestrzeni czerwca i lipca tego roku. Zatrzymany 24-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, do tego czasu będzie przebywał w areszcie. Musi się liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: