41-letni sprawca włamania zatrzymany, dzięki wzorowej reakcji 12-latka

12-latek wracając ze szkoły zauważył na terenie jednej z posesji w gminie Leśnica mężczyznę usiłującego otwierać okienne rolety. Nastolatek bez wahania zatrzymał przejeżdżający drogą pojazd i wezwał pomoc. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji chłopca mundurowi zatrzymali 41-latka, podejrzanego o włamanie do domu rodzinnego. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

12-letni chłopak wracając ze szkoły, zauważył obcego mężczyznę, chodzącego po terenie jednej z posesji w gminie Leśnica. Nieznajomy miał zaglądać przez okna domu jego krewnej, próbując otwierać rolety zewnętrzne. Chłopiec bez wahania zatrzymał przejeżdżający drogą pojazd i powiadomił kierowcę o niepokojącej sytuacji. Na miejscu po chwili pojawili się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Leśnicy.

Dzięki wzorowej reakcji chłopca mężczyzna został zatrzymany. Pokrzywdzona wycenila straty na blisko 6.000zł. Kryminalni z Leśnicy przedstawili mężczyźnie zarzut, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich mł. insp. Jarosław Roszczak osobiście podziękował chłopcu za wzorową postawę i odwagę, która pozwoliła zatrzymać sprawcę przestępstwa przeciwko mieniu.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: