Dzięki współpracy dzielnicowego i sołtysa ustalono wandala

Na wiadukcie drogowym w Nogowczycach namalowano graffiti związane z klubem sportowym. Współpraca dzielnicowego z Posterunku Policji w Leśnicy oraz sołtysa wsi doprowadziła do ustalenia sprawcy. 22-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został zobowiązany do odmalowania wiaduktu, co też uczynił. Na mężczyznę nałożono również mandat karny.

Do dzielnicowego z Posterunku Policji w Leśnicy dotarła informacja, że na wiadukcie drogowym w m. Nogowczyce doszło do naniesienia graffiti. Namalowany na murze napis związany był ze śląskim klubem sportowym. Mundurowy razem z sołtysem wsi od razu podjęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy.

Dzięki ich współpracy i analizie zebranych informacji autor graffiti został ustalony. Sprawcą wykroczenia okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna został zobowiązany przez mundurowych do przywrócenia elewacji do stanu poprzedniego, co też uczynił. Na 22-latka nałożono również mandat karny.

Pamiętajmy, że w kwestii jakichkolwiek zagrożeń czy ujawnionych nieprawidłowości w miejscu naszego zamieszkania zawsze możemy się zwrócić się o pomoc do swojego dzielnicowego. Dzielnicowi to policjanci, który wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji „Moja Komenda”, by sprawdzić, jaki dzielnicowy pełni służbę w naszym miejscu zamieszkania.

Przypominamy również, że każdy znas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo lub nieprawidłowość, nie bądź obojętny- reaguj! Jeśli ujawniłeś w swoim miejscu zamieszkania wykroczenie dotyczące np. zniszczenia mienia, nagminnego nieprawidłowego parkowania lub nielegalnego wysypiska śmieci skorzystaj z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *