Kierowca mazdy przyjechał do sklepu monopolowego – okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu

Kierowca mazdy zatrzymał się przed sklepem monopolowym i chwiejnym krokiem szedł w jego kierunku. Niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna powstrzymał kierowcę przed dalszą jazdą i wezwał na miejsce policję. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka. Wynik badania wskazał ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie.

Kilka dni temu pod jednym ze sklepów monopolowych w Strzelcach Opolskich zatrzymał się kierowca mazdy. Kierujący wyszedł z pojazdu i chwiejnym krokiem kierował się do wnętrza marketu. Jego niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna udał się za kierującym i powstrzymał go przed kontynuowaniem jazdy.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol strzeleckiej Policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania 60-latka wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 60-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2.

Wzorowa reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie kierowcy, który stanowił poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, w sytuacji zauważenia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa nigdy nie bądź obojętny – zadzwoń pod numer alarmowy 112. Jeśli z kolei zauważyłeś niepokojącą sytuacje w swojej okolicy, np. błąkające się bezdomne psy w miejscu Twojego zamieszkania czy nielegalne wysypisko albo spalanie śmieci zgłoś problem poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: