Kupił 4 tony węgla i wpłacił zaliczkę 4 000 złotych. Zamówiony towar nie został dostarczony, a kontakt ze sprzedający się urwał

Policjanci z Prudnika prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Pokrzywdzony na popularnym portalu internetowym zakupił 4 tony węgla i wpłacił zaliczkę 4 000 złotych. Jednak zamówiony towar nie został dostarczony w terminie, a kontakt ze sprzedający się urwał. Apelujemy, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach.

Policjanci z Prudnika prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Pokrzywdzony na popularnym portalu internetowym zakupił 4 tony węgla na zimę oraz wpłacił zaliczkę 4 000 złotych. Jednak zamówiony towar nie został dostarczony w terminie, a kontakt ze sprzedający się urwał. Apelujemy, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach.

Wielu z nas w pośpiechu zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Spowodowane jest to głównie negatywnymi informacjami o dostępności czy cenie surowca. Jednak musimy pamiętać, że portale ogłoszeniowe to najprostszy dla oszustów sposób, by wzbogacić się cudzym kosztem.

Przekonał się o tym mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna poprzez popularny portal internetowy zakupił 4 tony węgla na zimę oraz wpłacił zaliczkę 4 000 złotych. Zamówiony towar nie został mu jednak dostarczony w terminie, a kontakt ze sprzedający się urwał. Mężczyzna nie otrzymał również zwrotu pieniędzy.

Przypominamy, że zakup czegokolwiek przez internet wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego szczególnie teraz przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, pelet itp.) należy sprawdzić, czy osoba po drugiej stronie jest wiarygodna i daje gwarancję dostarczenia surowca. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

Policjanci jednej z jednostek naszego województwa prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Zgłaszająca nie otrzymała zamówionego węgla, pomimo wpłaty należnych pieniędzy, a ogłoszenie o jego sprzedaży po kilku dniach od publikacji „zniknęło” z mediów społecznościowych. Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: